gitartab.hu | Kották | Akkordok | Tabulatúrák A legnagyobb magyar gitár kotta oldal

Change language
Értékeld te is:
2

Rudán Joe: Kopott Ház
guitar tab

          
          
          
          
          Nem írom le végig mert nagyon egyszerű.Zenével játszva könnyen megtanulható a váltás.

Am  C   Fm  G
refrén pedig ugyan ez


Egy kopott ház,
Meredek utca
Nem jár arra a fény
Nem lakik benne senki más,
Csak a csönd és én
Törött az ablak
Rántgatja szél,
Bejön a hó, a tél
Hallom a szürkeség itt a magányról mesél

Hívtatlan vendég
Nem bontja csendet
Nincs egy szó, egy hang
Legfeljebb este misére hívó apró templom harang
Megszáradt kávé a csésze alján
Pókhálós falon a kép
Senki se tudja már milyen rég volt szép

Jöjj vissza álom, óóó
Hozd vissza a fényt (ááá)
Jöjj vissza álom, óóó
Legyen újra szép (ááá)

Voltak itt álmok
Oly messze tűntek
A bőrönddel mentek el
Nem hagytak semmit
Csak szürke csendet
És engem feledtek el

Egy kopott ház
Mereked utca
Nem jár már oda a fény
óóó nem lakik benne más
Csak a csönd és én

Jöjj vissza álom, (óóó)
Hozd vissza a fényt (ááá)
Jöjj vissza álom, (óóó)
Legyen újra szép (ááá)

Jöjj vissza álom, (óóó)
Hozd vissza a fényt (ááá)
Jöjj vissza álom, (óóó)
Legyen újra szép (ááá)

Jöjj vissza álom!
+ írj egy javítási javaslatot

Hibajavítás

A javítás folyamata:

Írd le a javaslatodat, és ha megfelelő számú ember hasznosnak találja, e-mail-ben kapsz felkérést, hogy vezesd át a módosításokat.
dekia javaslata:
gitartab2013nak igaza van, baromira nem így van. A bontásnál mutató, középső, gyűrűs ujjad nem hagyományosan a g-h-e1 húron van, hanem eggyel feljebb, a d-g-h húron.
Intro:
Am2 (mutatóujj nélkül X0220X),
C (elkezdi rendesen, majd felugrik - barré 5. bund, kisujj 7.-ben e1-est lefog, majd elenged, de e1, h, g húrt penget közben X32=>XXX557, XXX555),
F dúr, de nem barrézol, az alsó két húr szabadon marad, majd 133200
G4-G 3XX010=>3XX00X (lent van a mutató ujjad a h húron 1. bundban, majd üresen, de csinálsz egy hammer on-pull off díszítést).
A versszakban hasonló megy:
amsus2, Cmaj, F5b, G,
amsus2, Cmaj, F5b, G,
amsus2, Cmaj, F5b, G, 
dsus2, Fadd2, G*
Az Fadd2 111213-nak fogandó, a G utána 355400-nak.
A versszak végi hosszú sort (még) nem sikerült megfejtenem, de legyen nektek is dolgotok. :D
A refrén viszont tényleg egyszerű, am, C, F, G körbe-körbe, de úgy fogod, hogy a h és az e1-es húr mindig üresen szól! Azaz X02200, X32000, 133200, 355400.
Az üres, alapakkordba nem passzoló hangoktól, attól a pici disszonanciától lesz benne a varázs, amit gitartab203 hiányol.
A jutubon nézegessétek, hallgatgassátok itt /watch?v=4XGYjX4u6qQ 
Néha nagyon jól mutatja a kezét, de néha genyó módon pont nem. :D
Szerintem is így helyes! Nem értek vele egyet.
még 10 szavazat kell az elfogadáshoz
gitartab2013 javaslata:
Ez így valahogy nem az igazi. 
Az az Fm alap esetben nem igen passzol oda.
Aztán van az a rész, hogy csak a csend és én, ott nem ez a 4 akkord meg.
Szóval szerintem igen csak le lett egyszerűsítve a dolog, cserébe viszont pont az veszett el, amitől egyedi és jó ez a zene.
Szerintem is így helyes! Nem értek vele egyet.
még 10 szavazat kell az elfogadáshoz
- vissza a hibajavítások listájára

Észrevétel

az én javaslatom
Tab-részlet csatolása
Beküldöm! Mégse
Egyéb videók a tabhoz:
Küldj be te is videót: Ha találtál egy jobb videót a youtube-on, másold ide a linkjét és nyomj egy enteret Go!
+ hozzászólok

Kommentek

dekia mondta 11 év 15 hete
gitartab2013nak igaza van, baromira nem így van. A bontásnál mutató, középső, gyűrűs ujjad nem hagyományosan a g-h-e1 húron van, hanem eggyel feljebb, a d-g-h húron. Intro: Am2 (mutatóujj nélkül X0220X), C (elkezdi rendesen, majd felugrik - barré 5. bund, kisujj 7.-ben e1-est lefog, majd elenged, de e1, h, g húrt penget közben X32=>XXX557, XXX555), F dúr, de nem barrézol, az alsó két húr szabadon marad, majd 133200 G4-G 3XX010=>3XX00X (lent van a mutató ujjad a h húron 1. bundban, majd üresen, de csinálsz egy hammer on-pull off díszítést). A versszakban hasonló megy: amsus2, Cmaj, F5b, G, amsus2, Cmaj, F5b, G, amsus2, Cmaj, F5b, G, dsus2, Fadd2, G* Az Fadd2 111213-nak fogandó, a G utána 355400-nak. A versszak végi hosszú sort (még) nem sikerült megfejtenem, de legyen nektek is dolgotok. :D A refrén viszont tényleg egyszerű, am, C, F, G körbe-körbe, de úgy fogod, hogy a h és az e1-es húr mindig üresen szól! Azaz X02200, X32000, 133200, 355400. Az üres, alapakkordba nem passzoló hangoktól, attól a pici disszonanciától lesz benne a varázs, amit gitartab203 hiányol. A jutubon nézegessétek, hallgatgassátok itt /watch?v=4XGYjX4u6qQ Néha nagyon jól mutatja a kezét, de néha genyó módon pont nem. :D
gitartab.hu, - A legnagyobb magyar gitár kotta oldal